tytuły książek

Witam serdecznie.
Panie Doktorze,
właśnie złożyłem do druku mój trzeci tomik poezji, który zatytułowałem Światowy Dzień bez Polski. Moja wątpliwość: czy bez ma być napisany z dużej czy małej litery?
Łączę pozdrowienia.
Krystian Hadasz
Poetom wiele wolno (stąd wyrażenie licentia poetica), ale muszę powiedzieć, że w tytułach książek tylko pierwszy wyraz pisany jest wielką literą. Sformułowanie Światowy Dzień bez Polski mogłoby być tytułem czasopisma, gdyż w tytułach czasopism wielką literą pisze się wszystkie wyrazy odmienne. Może być ono też tytułem książki pod warunkiem, że Światowy Dzień bez Polski jest nazwą własną dnia – tak jak np. Międzynarodowy Dzień Dziecka. Nawet jednak w takim wypadku przyimek bez powinien być zapisany małą literą.
Mirosław Bańko