tytuły ustaw

Dzień dobry,
uprzejmie proszę o pomoc w następującej kwestii: jaką literą (małą/wielką) pisać ustawy, np. ustawa o ochronie danych osobowych, ustawa o zawodzie lekarza itp.? Spotykam się z różną pisownią.
Z góry dziekuję za odpowiedź.
Agnieszka Pietrzykowska
Tytuły ustaw i innych dokumentów należy pisać tak jak tytuły książek i artykułów – tylko pierwszy wyraz wielką literą. Niestety sami ustawodawcy nie przestrzegają tego przepisu, powiększając pisowniany zamęt.
Mirosław Bańko