tzw.

Szanowni Państwo,
czy po skrócie tzw. można stosować kursywę? Wiem, że nie można używać cudzysłowu, ale nie wiem, co w związku z tym z kursywą.
Dziękuję za ewentualną odpowiedź,
J.B.
Skrót tzw. i kursywa się nie wykluczają. Kursywujemy m.in. obcojęzyczne zwroty nieprzyswojone polszczyźnie. Można je poprzedzać skrótem tzw., aby zaznaczyć, że nie są ogólnie znane, np. „Najprostszą możliwą konstrukcją aparatu jest tzw. camera obscura, czyli pudło z małym otworkiem z przodu i płytą światłoczułą na tylnej ściance (…)” (za Narodowym Korpusem Języka Polskiego).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski