udong

Dzień dobry,

udong to koreańska nazwa japońskiej potrawy udon. Udon odmieniamy: udonu, udonowi, udonem. Czy według takiego samego wzoru możemy odmieniać udong? Czy poprawnie będzie: mam ochotę na odrobinę udongu?

A może poprawny będzie brak odmiany: mam ochotę na odrobinę udong?

Bardzo proszę o pomoc i dziękuję.

Rzeczownik rodzaju męskiego mający w wygłosie spółgłoskę -g na pewno powinien być odmieniany, ponieważ mamy dla niego w polszczyźnie odpowiedni wzorzec deklinacyjny. Można to robić analogicznie do odmiany nazwy japońskiej udon.

Adam Wolański