ufać – czemu czy w co?

Szanowni Państwo!
Chciałam się upewnić, czy wyrażenie ufać w coś jest niepoprawne. Nie znalazłam czasownika ufać w NSPP, jednak potrzebuję w ramach potwierdzenia czegoś więcej niż moja intuicja.
Z poważaniem
M. Jabłońska
W zasadzie wierzyć w coś, ale ufać czemuś. Są jednak takie znaczenia, w których wierzyć przyłącza celownik rzeczownika nieżywotnego (np. nie wierzyć swoim zmysłom), a ufać łączy się z biernikiem po przyimku w (np. ufać w czyjąś mądrość). Szczegóły znajdzie Pani w Innym słowniku języka polskiego (PWN, 2000), obecnie dostępnym w sprzedazy na CD jako Multimedialny szkolny słownik języka polskiego PWN.
Mirosław Bańko, PWN