ujejski i słonimski

Witam.
Nowy słownik poprawnej polszczyzny wydany przez PWN w 1999 roku zawiera tak osobliwe przymiotniki (pisane z małej litery) jak: ujejski i słonimski. Czy są to błędy drukarskie, a jeśli nie, to od jakich słów zostały te derywaty utworzone? Dziękuję za odpowiedź,
Grzegorz Mazur
Z pewnością nie są to błędy drukarskie, co zresztą jednoznacznie wynika z kontekstu informacji. Wyraz ujejski występuje w haśle Ujazd w pozycji, w której są podawane przymiotniki, a poprzedzony został kwalifikatorem przestarzały, jest to bowiem dawny przymiotnik od tej nazwy miasta. Z kolei przymiotnik słonimski występuje w haśle Słonim i jest w pełni regularny.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski