układ SI

Witam serdecznie!
1) W tekstach fizycznych coraz częściej spotykam zapis Układ SI. Jest on niepoprawny, prawda?
2) W jaki sposób zapisać nazwy wydawnictw: wydawnictwo Zamiast Korepetycji oraz wydawnictwo Nowa Epoka?
3) Czy w poniższym tekście poprawnie zostały odmienione nazwiska obce: prace naukowe Antoine’a L. Lavoisiera i Josepha Priestleya?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Witam również i odpowiadam:
Ad 1. Istotnie, należy pisać układ SI, jak np. układ okresowy pierwiastków.
Ad 2. Wielką literę w słowie wydawnictwo zastosować możemy tylko wtedy, gdy wyraz ten stanowi integralną część pełnej nazwy (pod tą nazwą firma powinna być zarejestrowana). Nazwy przedsiębiorstw składają się z reguły z dwu składników: ogólnego (Wydawnictwo, Przedsiębiorstwo Handlowe itp.) oraz indywidualnego (Nowa Epoka, Apex itd.). Część indywidualną nazwy zawsze zapisujemy wielkimi literami, część ogólną tylko pod warunkiem, że chcemy użyć pełnej nazwy i wiemy, jaka jest jej forma. W razie problemu najlepiej zastosować rozwiązanie bezpieczne, zapisując słowo wydawnictwo małą literą.
Ad 3. I odmiana, i zapis są prawidłowe.
Pozdrawiam
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski