ukośnik

Szanowni Eksperci!
Bardzo proszę o rozstrzygnięcie kwesti poprawności zapisu informacji podawanych w dwóch językach, np.:
Patronat honorowy / Honorary patronage

czy
Patronat honorowy/Honorary patronage

Chodzi o obecność lub nie spacji przed i po ukośniku.
Dziękuję,
Iwona
Odpowiem cytatem: „Jeżeli ukośnik rozdziela pojedyncze wyrazy lub liczby, to nie oddziela się go od nich spacjami. Jeśli natomiast rozdziela wyrazy i wyrażenia lub same wyrażenia, należy – dla większej czytelności – składać go ze spacją z prawej strony lub ze spacjami z obu stron” (A. Wolański, Edycja tekstów, s. 58).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski