ul. Półłanki

Witam!
W pobliżu mojego osiedla znajduje się pewna ulica. Na niektórych tabliczkach widnieje adres ul. Półłanki, a na budynku tuż obok widnieje tabliczka z adresem ul. Pułanki… Szukałem znaczenia tego słowa i nie wiem, czym jest ów Półłanka (Pułanka). Jakie jest znaczenie tego słowa i która forma zapisu jest poprawna?
Serdecznie pozdrawiam.
Nazwa krakowskiej ulicy Półłanki motywowana jest wyrazem półłanek (półanek, połanek) 'połowa łanu, mały łanek', od wyrażenia pół łanu (zob. łan 'obszar ziemi uprawnej, zboże rosnące na zagonie', też zdrobnienie łanek). W formie potocznej Pułanki obserwujemy redukcję geminaty łł > ł i zmianę ortograficzną ó > u.
Halszka Górny, IJP PAN, Kraków