ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego

Dzień dobry!
Który z zapisów nazwy ulicy jest poprawny? – ul. gen. Stefana „Grota” Roweckiego czy ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego? Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,
Małgorzata
Grot to ten pseudonim generała Stefana Roweckiego, który towarzyszy jego nazwisku stale (choć generał używał też innych pseudonimów). Nie mamy ścisłej reguły zapisu pseudonimów przy nazwiskach, co oznacza, że musimy się zgodzić na kilka wariantów. Wymieniam te, które najłatwiej zaakceptować:
1) Stefan Rowecki ps. (pseud.) Grot to zapis, który powinien zadowolić nawet purystów językowych, niestety niewygodny w nazwie ulicy.
2) Stefan Rowecki „Grot” – zapis bardzo czytelny.
3) Stefan Grot-Rowecki – zapis najczęstszy w praktyce językowej.
Formy Stefan „Grot” Rowecki nie podałem, bo zapis ten sugeruje pierwszeństwo pseudonimu przed nazwiskiem. Moim zdaniem nie należy go upowszechniać.
Konkluzja: za najlepszą należy uznać formę najlepiej osadzoną w zwyczaju językowym, czyli ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski