ulica Seminaryjna czy Seminaryjska?

Przymiotnikiem od seminarium jest seminaryjny. Jaką formą w takim razie jest kielecka historyczna ulica Seminaryjska? Czy to podobna zależność do górny i górski czy pożarny i pożarowy?
Sądzę, że istotnie można tu mówić o podobnej zależności, tzn. o możliwości tworzenia wielu przymiotników od jednego rzeczownika. Słowniki historyczne języka polskiego poświadczają funkcjonowanie następujących przymiotników derywowanych od zapożyczonego w poł. XVIII w. wyrazu seminarium: seminaryjski, seminarski, seminarialny, seminaryjny, przy czym tylko ten ostatni pozostał w użyciu jako określenie rzeczowników pospolitych, a pierwszy przetrwał w nazwie własnej: ulica Seminaryjska.
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski