umrzeć, zginąć, polec

Witam,
chciałbym się dowiedzieć, jaka jest różnica między wyrazami umrzeć a zginąć, czy można umrzeć w wypadku albo zginąć na raka?
Pozdrawiam,
Paweł Szleszyński
Żeby zginąć, trzeba umrzeć nagle, zwykle w wypadku lub w wyniku napadu. Umrzeć w wypadku brzmi dziwnie, nie powiedziałbym tak nawet o kimś, kto by wiele godzin konał we wraku samochodu. Zginąć na raka też się nie da, zwłaszcza że rak jest chorobą przewlekłą.
Pana pytanie przypomniało mi o nadużywanym dziś w Polsce czasowniku polec, odnoszonym do katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Polec można jedynie w walce, co do tego słowniki są całkiem zgodne.
Mirosław Bańko, PWN