urabiać sobie ręce

Szanowni Państwo,
czy poprawny jest związek frazeologiczny: urabiać sobie ręce w znaczeniu: 'ciężko pracować'? Jeśli nie, to jak brzmi najbliższy odpowiednik? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Zwrot jest poprawny i zarejestrowany w słownikach; podaję definicję za Innym słownikiem języka polskiego PWN: „Mówimy, że ktoś urobił sobie ręce (po łokcie), jeśli pracując nad czymś, bardzo się zmęczył”.
Mirosław Bańko