urzędujące pary małżeńskie

Prezydenta wraz z małżonką określa się mianem pary prezydenckiej. Czy podobnie możemy postąpić w przypadku wójta, burmistrza, starosty, wojewody wraz z ich małżonkami i określić ich jako para: wójtowska, burmistrzowska, starościńska, wojewódzka?
Nie. Nie ma takiego zwyczaju. W pismach oficjalnych (w tym w zaproszeniach) stosuje się skierowaną do adresata formę Pan Burmistrz (itp.) wraz z Małżonką. Mówiąc o nim, powiemy (pan) burmistrz (itp.) (wraz) z małżonką.
Małgorzata Marcjanik, prof., Uniwersytet Warszawski