ustawa czy projekt?

Witam serdecznie!
Mam pytanie, jak poprawnie należy powiedzieć: „Projekt ustawy, która weszła w życie…” czy „Projekt ustawy, który wszedł w życie…”? Czasownik ma odnosić się do projektu czy ustawy? Wydaje mi się, że ten pierwszy przykład jest poprawny. Proszę o rozstrzygnięcie watpliwości. Dziękuję!
Sensowna jest pierwsza wersja: „Projekt ustawy, która weszła w życie…” Ustawy bowiem wchodzą w życie, a projekty nie. Niektóre projekty są tak złe, że nie powinny oglądać światła dziennego. Niestety, niejeden projekt nie został na czas poprawiony (lub odrzucony) i de facto wszedł w życie, tyle że pod postacią ustawy.
Mirosław Bańko, PWN