utkwić wzrok

Która z form jest prawidłowa: utkwić wzrok w migotających światłach czy w migotające światła? Przykłady z korpusu wskazują na pierwszą z tych form (tj. z narzędnikem), podczas gdy słownik PWN podaje wyrażenie: „utkwić, wbić wzrok w kogoś, coś”. Czy to oznacza, że obie formy są poprawne?
Za odpowiedź z góry ślicznie dziękuję.
V.Sz-R.
Utkwić wzrok można w czymś albo w coś, zob. Inny słownik języka polskiego, hasło utkwić, znaczenie 2. Natomiast światła bardzo rzadko są migotające, dużo częściej – migocące albo migoczące. Różnica w częstości jest taka, że Nowy słownik poprawnej polszczyzny PWN uznał formy migota, migotaj itp. za niepoprawne.
Mirosław Bańko, PWN