uzgodnić

Czy słowo uzgodnić samo w sobie oznacza: zająć stanowisko pozytywne w stosunku do czegoś? Np. jeżeli dana decyzja wymaga uprzedniego uzgodnienia, czy zapis w postanowienu uzgadniającym tę decyzję: „Postanawiam uzgodnić decyzję w przedmiocie…” oznacza sam przez się, że [dana osoba] zgadza sie z projektem tej decyzji, czy powinien [to] być zapis: „Postanawiam uzgodnić pozytywnie bądź negatywnie decyzję…”? Proszę o jak najszybszą odpowiedź.

Z góry bardzo dziękuję,
Magdalena Jabłonowska
Istnieją dwie możliwości. Po pierwsze, ktoś może uzgodnić swoją decyzję z kimś, tzn. doprowadzić do stanu, w którym obie te osoby zgodzą się co do niej. Obie strony są tu równoprawne, przynajmniej teoretycznie, i żadna nie musi się dostosować do drugiej. Oznacza to, że uzgodnienie może wymagać modyfikacji pierwotnej decyzji.
Po drugie, możemy uzgodnić sprzeczne decyzje wydane przez dwie osoby. Oznacza to, że staramy się je nawzajem dostosować do siebie tak, aby były zgodne. Może to wymagać kontaktu z obydwoma decydentami i uzgodnień pomiędzy nimi (jak wyżej).
Zdanie: „Postanawiam uzgodnić pozytywnie bądź negatywnie decyzję…” nie ma sensu. Może piszący chciał powiedzieć: „Proszę o pozytywne bądź negatywne zaopiniowanie decyzji…”?
Mirosław Bańko