vlepka

Witam!
Pytanie dotyczy pisowni vlepki. Vlepka, to mała naklejka, którą można zobaczyć na tylnej szybie autobusów komunikacji miejskiej. Autorzy tychże naklejek nazywają siebie vlepkarzami. Przez pewien czas wydawali także pismo Vlepgazetta. Zastanawiam się, czy nazwa ta, pisana przez v zamiast w, jest poprawna, czy może pisząc o nich, powinniśmy używać litery wwlepka, wlepkarze?
Pozdrawiam.
Myślę, że pisownia przez v jest częścią grupowej tożsamości vlepkarzy – nie odbierajmy im możliwości pisania w taki sposob. Osoba postronna może oczywiście pisać wlepka i ja skłaniam się do takiej pisowni, zwłaszcza gdy widzę wlepki ponaklejane w miejscach, w których bym ich wolał nie widzieć. Wlepkarze powiedzieliby pewnie jednak, że vlepka to jest coś, to nie to samo, co byle jaka wlepka!
Podobnie muzycy i krytycy muzyczni piszą jazz, a w powieściach można spotkać pisownię dżez. Trzeba przyznać, że oba wyrazy brzmią bardzo dżezowo, wprost słychać w nich brzmienie instrumentów. Jazz jednak nawet swoim wyglądem przypomina muzykę, którą oznacza.
Mirosław Bańko, PWN