w ART-DOM-u czy ART-DOM-ie?

Byłabym niezwykle wdzięczna za wskazówki dotyczące odmiany nazwy ART-DOM, jaką nosi łódzki sklep zajmujący się sprzedażą sprzętu RTV i AGD. Zgodnie z jakim zasadami należy odmieniać tę nazwę? W niedawnej reklamie radiowej można było usłyszeć o zakupach w ART-DOMIE – czy jest to forma poprawna?
Nazw firmowych z końcową cząstką -dom jest więcej, np. Eldom, Poldom, Prodom. Najszerzej znana jest pierwsza z wymienionych, w związku z czym udało mi się na podstawie tekstów internetowych potwierdzić własne przypuszczenia i ustalić, że w miejscowniku uzyskuje ona wyłącznie formę Eldomie.
Z ART-DOM-em sprawa jest o tyle trudniejsza, że cząstka końcowa została bardziej wyeksponowana. Utrudnia to oswojenie się z myślą, że jest ona tylko składnikiem skrótowca. ART-DOM to jednak skrótowiec, a więc może odmieniać się jak inne skrótowce o podobnym zakończeniu, np. Prokom, PŻM. Powinniśmy więc zaakceptować formę zakupy w ART-DOM-ie, ale nie powinniśmy odrzucać formy zakupy w ART-DOM-u (proszę zwrócić uwagę na zapis końcówki). Różnica nie jest czysto gramatyczna, ale to inna sprawa.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski