w Jaszczurówce czy na Jaszczurówce?

Witam!
Chciałbym się dowiedzieć, która wersja jest poprawna: na Jaszczurówce czy w Jaszczurówce. Chodzi tu o dzielnicę Zakopanego.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam,
Łukasz Wawrzyszko
Kilka miesięcy temu odpowiadałem w naszej poradni na podobne pytanie, podałem wówczas zasady użycia odpowiedniego przyimka w konstrukcji z miejscownikiem. W tamtym pytaniu chodziło o Rembertów, niegdyś samodzielne miasto, dziś dzielnicę Warszawy, w Pana pytaniu problem dotyczy Jaszczurówki, będącej dawniej samodzielną miejscowością, która od jakiegoś czasu jest częścią Zakopanego.
Odpowiednie zasady stosujemy w równej mierze do obu nazw (i wszelkich innych spełniających podobne warunki), z czego wynika, że można powiedzieć w Jaszurówce i na Jaszczurówce. W praktyce językowej obie formy są równie częste (nawet w oficjalnej witrynie internetowej Zakopanego), zwyczaj niczego więc nie przesądza. W tym wypadku, w razie problemów z wyborem, lepiej będzie użyć formy na Jaszczurówce, bo mało kto kojarzy tę miejscowość jako odrębną.
Jan Grzenia