w Krakowie przy ulicy Floriańskiej

Dzień dobry,
mam pytanie odnośnie interpunkcji. Poprawną na użytek pisma oficjalnego będzie forma np. w Krakowie przy ulicy Floriańskiej czy też w Krakowie, przy ulicy Floriańskiej? Z przecinkiem czy bez? I czy tak samo będzie to wyglądało w przypadku użycia wersji na ulicy?
Pierwszy zapis, bez przecinka, jest neutralny i prawie zawsze będzie odpowiedni. Drugi hierarchizuje informację bardziej, niż to wynika z samej struktury zdania: człon przy ulicy Floriańskiej traci na znaczeniu albo przeciwnie – przykuwa uwagę, ponieważ zyskuje względną samodzielność (intonacyjnym tego wyrazem jest zawieszenie głosu, które wzmaga ciekawość słuchacza). Tak czy owak, wersja z przecinkiem jest nacechowana. Jeśli zać chodzi o kwestię: przy ulicy czy na ulicy, to można usłyszeć opinię, że pierwsza konstrukcja jest bardziej oficjalna. Obie są jednak poprawne.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski