w Zachodniopomorskiem = w województwie zachodniopomorskim

W naszej firmie powstał spór o to, czy województwo zachodniopomorskie i zachodniopomorskie należy pisać dużą, czy małą literą. Uprzejmie proszę o wyjaśnie tej zasady.
Z góry serdecznie dziękuję.
Jest przymiotnik zachodniopomorski i rzeczownik Zachodniopomorskie. Przymiotnik piszemy małą literą, rzeczownik wielką. Co więcej, rzeczownik ten odmieniamy jak rzeczownik, z końcówką -em, a nie -ym ani -im. A więc w Zachodniopomorskiem – jak w Zakopanem.
Mirosław Bańko