w auli czy na auli?

Która z form jest poprawna – w auli czy na auli – w odniesieniu do auli jako reprezentacyjnej sali wykładowej, na przykład w zdaniu: „Zajęcia odbywają się w/na auli takiej a takiej”?
Dziękuję za odpowiedź,
Karol Flont
Mówimy zasadniczo w sali i tylko potocznie na sali. Aula jest rodzajem sali, a mówi się o niej językiem raczej oficjalnym niż potocznym. Pewnie dlatego w obszernej próbce Korpusu Języka Polskiego PWN (ok. 80 mln słów) na 176 wystąpień ciągu w auli jest tylko 5 wystąpień ciągu na auli. Wyrażenia na auli nie polecam.
Mirosław Bańko, PWN