w cichości

Witam,
chciałbym zapytać, czy stwierdzenie spać w cichości jest stwierdzeniem poprawnym językowo.
Pozdrawiam
Usłyszawszy w cichości, spodziewamy się ducha, zwykle bowiem w takim towarzystwie pojawia się cichość. Bywa jednak inaczej, np. Brzechwa pisał o wiewiórce: „Tam wiewiórka właśnie mieszka,/ Tam orzeszek do orzeszka/ Składa pilnie i w cichości/ Liczy swoje oszczędności”. NKJP pokazuje, że w cichości można też inne rzeczy robić, ale wszystkie przykłady reprezentują język książkowy, stylizowany literacko.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski