w domu i w szkole

Czy piszemy: zarówno w bierniku, jak i w dopełniaczu, czy może zarówno w bierniku, jak i dopełniaczu?
Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Równie dobrze można by zapytać, czy piszemy w domi i w szkole, czy też w domu i szkole. W obu wypadkach, tzn. w Pana przykładzie i w moim, odpowiedź brzmi: piszemy i tak, i tak. Powtórzenie przyimka sprawia, że struktura zdania jest wyrazistsza, że składa się z tych samych, łatwych do rozpoznania członów, co nadaje zdaniu charakter retoryczny. Niemniej jednak – konieczne nie jest.
Mirosław Bańko, PWN