w dzisiejszy wieczór

Witam,
pilnie potrzebuję fachowej opinii na temat, czy zdanie „Mam nadzieję, że w dzisiejszy wieczór wiele sypialni zamieni się w salony masażu…” jest poprawne. Chodzi dokładnie o wyrażenie w dzisiejszy wieczór. Czy jest to dopuszczalna forma, czy musi być dzisiejszego wieczoru? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Katarzyna Kowalik
kasia.kowalik@medionart.pl
Można powiedzieć w dzisiejszy wieczór, forma ta jest poprawna, ale rzadsza niż dzisiejszego wieczoru. To, że jest rzadsza, czyni ją nawet bardziej stosowną w przytoczonym tekście, który ma – jak się domyślam – sprawić na czytelniku wrażenie, iż mowa w nim o czymś wyjątkowym.
Mirosław Bańko, PWN