w miarę

Szanowni Państwo,
czy poprawne jest sformułowanie żyć w miarę przyzwoitych warunkach, czy raczej powinno być żyć w warunkach w miarę przyzwoitych? Wydaje mi się, że w pierwszym przypadku powinno być podwójne w, co brzmiałoby dziwnie.
Pozdrawiam
Beata
Rzeczywiście, powinno być żyć w w miarę przyzwoitych warunkach, co nie brzmi zręcznie. Zmiana szyku jest pewnym rozwiązaniem. Inna możliwość to wybór jakiegoś synonimu, np. żyć w dość przyzwoitych warunkach.
Mirosław Bańko, PWN