w oddziale czy na oddziale?

Nurtuje mnie pytanie, jaka jest poprawna forma – zapobieganie zakażeniom w oddziale czy na oddziale? Zawsze wydawało mi się, że prawidłowo jest na, ale promotorka mojej pracy powiedziała, że to błąd. Jestem więc troszkę zdezorientowana i proszę o pomoc w tym zakresie;)
Pozdrawiam serdecznie.
Jeśli chodzi o oddział szpitalny, to odpowiednia jest konstrukcja na oddziale. Sformułowanie zakażenia w oddziale mogłoby sugerować, że chodzi o część banku lub jednostki wojskowej.
Mirosław Bańko, PWN