w promocyjnej cenie

Które wyrażenie jest poprawne: artykuły po promocyjnej cenie czy artykuły w promocyjnej cenie??
Pozdrawiam –
Anna Nowa.
Możemy coś sprzedawać np. po 10 zł albo w promocyjnej cenie. Jednym słowem: w jakiejś cenie, ale po ileś.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski
    Czy to oznacza, że wyrażenie artykuły po promocyjnej cenie jest jednoznacznie niepoprawne?? Mamy przecież zwroty: kupować / sprzedawać po obniżonych cenach oraz kupić po cenie kosztu.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Anna Nowa
    Owszem, można mówić po promocyjnej cenie, i jeśli wierzyć danym NKJP, to ciąg ten jest nawet nieco częstszy niż w promocyjnej cenie. Starałem się Pani podsunąć proste i bezpieczne rozwiązanie, zawarte w końcowej formule: „w jakiejś cenie, ale po ileś\'\'. Rzeczywistość okazuje się bardziej skomplikowana, ale jeśli nie chcemy zdać się na formuły uproszczone, to trzeba każdorazowo sprawdzać upowszechnienie danej frazy. Dobrze, że korpusy językowe na to obecnie pozwalają.
    Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski