w roku 1991 czy w 1991 roku?

Dobry wieczór,
jaki jest prawidłowy sposób formułowania zdania z powoływaniem się na rok zdarzenia? Przykładowo: „Strony zawarły związek małżeński w roku 1991” czy też „Strony zawarły związek małżeński w 1991 roku”? Czy tylko jedna opcja jest prawidłowa? Jeśli obydwie są prawidłowe, czy któryś sposób jest preferowany?
Dziękuję za odpowiedź.
Obie wersje są poprawne. Pierwsza wydaje mi się bardziej oficjalna, ale nie mam silnych argumentów na poparcie tego odczucia. Roztropnie byłoby używać tylko jednej wersji w danym tekście, zwłaszcza gdyby napisy tego rodzaju miały się powtarzać w podobnych sytuacjach, np. w jednej tabeli lub jako podpisy pod zdjęciami w jednej książce.
Mirosław Bańko, PWN