w samochodzie czy na samochodzie?

Czy towar znajduje sie na samochodzie, czy też w samochodzie (w przypadku gdy jest to samochód cięzarowy bez plandeki)?
Dziękuje za odpowiedź.
Jeżeli ładunek nie jest w przestrzeni zamkniętej od góry, to można powiedzieć, że jest na samochodzie. W przeciwnym razie lepiej powiedzieć, że jest w samochodzie. Konstrukcję z przyimkiem na można by w takim wypadku zaakceptować w języku środowiskowym, ale nie ogólnym.
Mirosław Bańko, PWN