w terminalu czy na terminalu?

Szanowni Państwo!
Mówimy, że znajdujemy się w czy na terminalu lotniczym? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z poważaniem
Felicyta
Pytanie podobne jak: w sali czy na sali? Jeśli eksponujemy otwartość i rozległość pomieszczenia, to na terminalu, a jeśli zamknięcie, to w terminalu. W praktyce przeważa konstrukcja z przyimkiem w, która wydaje się także bezpieczniejsza (w wydawnictwach poprawnościowych wiele miejsca poświęcono krytyce nadużywanych, środowiskowych konstrukcji typu na zakładzie, na fabryce).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski