w tłoczni

Które wyrażenie jest poprawne: w tłoczni (gazu) czy na tłoczni?
Pytanie jest tego samego rodzaju, co: w fabryce czy na fabryce? Wśród ludzi zatrudnionych w fabryce można usłyszeć na fabryce, ale jest to użycie środowiskowe, które razi w polszczyźnie ogólnej. Radzimy więc mówić w tłoczni, nie na tłoczni – i mówmy tak jeśli nie w tłoczni, to w każdym razie poza tłocznią.
Mirosław Bańko