w żadnym wypadku

Czy forma "W żadnym wypadku nigdy" jest poprawna, czy może jest pleonazmem?

Wyrażenie w żadnym wypadku jest frazeologizmem, który znaczy ‘bez względu na okoliczności, nie uznając jakiejkolwiek okoliczności za umożliwiającą, usprawiedliwiającą itp.)’. Rozszerzanie frazeologizmu o dodatkowy element leksykalny jest z natury rzeczy błędem językowym. Jeśli nawet uznamy, że zaimek przysłowny nigdy (w zn. ‘w żadnej sytuacji, pod żadnym warunkiem’) nie rozszerza składu leksykalnego frazeologizmu, lecz stanowi samodzielny element w zdaniu, to i tak będziemy mieli do czynienia z błędem językowym. Nie będzie to jednak pleonazm, lecz tautologia, ponieważ oba elementy są ze sobą w relacji współrzędności.

Adam Wolański