w związku z czym czy w związku z tym?

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Chciałabym się dowiedzieć, jak powinno się mówić poprawnie: w związku z czym czy może w związku z tym?
Obie konstrukcje są poprawne. Pierwsza może służyć do łączenia zdań, np. „Niektóre z podanych jezior są mało znane, w związku z czym podano ich lokalizację (…)” (Adam Choiński, Jeziora kuli ziemskiej). Drugiej można użyć na początku samodzielnego zdania, nawiązującego treściowo do kontekstu: „Niektóre z podanych jezior są mało znane. W związku z tym podano ich lokalizację”.
Mirosław Bańko, PWN