wakat

Czy określenie wakat na stanowisku X jest poprawne? Jeżeli nie, jak brzmi prawidłowe wyrażenie odnoszące się do podanego przykładu?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
Słowniki zwykle definiują wakat jako „nieobsadzone stanowisko”, co może sugerować, że wakat na stanowisku X jest sformułowaniem tautologicznym (po podstawieniu definicji w miejsce definiowanego słowa otrzymujemy „nieobsadzone stanowisko na stanowisku X”). Niemniej jednak sformułowanie, o które Pani pyta, jest rozpowszechnione i poprawne. Oto przykład: „Jeszcze w marcu można się też spodziewać wakatu na stanowisku przewodniczącego lubuskiego Sojuszu (…)” (Rzeczpospolita).
Mirosław Bańko, PWN