walka 5-rundowa

Szanowna Poradnio,
chciałbym zapytać o pisownię słów odnoszących się do dystansu, w jakim odbywają się różnego typu walki, np. bokserskie. Czy zapis 5-rundowa jest poprawny?
Z wyrazami szacunku,
Dominik Durniat
Zapis jest poprawny, nie wiem tylko, co ma wspólnego z dystansem w walce. Zamiast „Wygrał po ciężkiej 5-rundowej walce” można powiedzieć też np. „Wygrał po ciężkiej walce w 5 rundach”.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski