warszawska giełda i pisownia przedrostków

Szanowni Państwo,
chciałbym zapytać o poprawność pisowni określenia warszawskiej giełdy. Czy jako nazwa instytucji jest to nazwa własna, czy jest ona prawidłowa, czy może jej pisownia wygląda następująco: warszawska giełda?
Chciałbym także zapytać o poprawność pisowni czasownika wy standaryzować. Czy ona jest poprawna? Taką znalazłem w literaturze (różne źródła), czy cząstki wy- nie pisze się razem w tym wyrazie?
Za pomoc serdecznie dziękuję, pozdrawiam
Marcin
Pełna nazwa giełdy, o którą Pan Pyta, to Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA. Nazwę można skrócić do 3 początkowych słów, zachowując zapis wielkimi literami, o ile zależy nam na użyciu nazwy własnej. Wyrażenie warszawska giełda (giełda warszawska) nie jest nazwą własną, nie powinno być więc zapisywane wielkimi literami.
Przedrostek wy- piszemy zawsze łącznie, np. wymówić, wyłączyć, a także wystandaryzować.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski