warsztaty

Czy słowo warsztaty oznaczające zajęcia praktyczne doskonalące jakąś umiejętność mają liczbę pojedynczą?
Wydaje mi się, że warsztaty, podobnie jak ćwiczenia, a także zajęcia (akademickie) i potoczne zajątka, nie mają liczby mnogiej. W każdym razie gdy kiedyś ogłosiłem warsztaty leksykograficzne dla studentów, to nie mówiłem: „Następny warsztat poświęcimy pisaniu definicji”. Także Słownik współczesnego języka polskiego (red. B. Dunaj, 1996), który notuje interesujące Panią znaczenie, ogranicza je do liczby mnogiej.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski