wczesnodwudziestowieczny

Szanowni Państwo!

Szukam poprawnego zapisu przymiotnika, który określałby coś, co ma związek z początkiem XX wieku. Nie pomogło mi przeczytanie kilku reguł ortograficznych (m.in. 26, 186). Proszę więc o odniesienie się do zapisu: wczesnodwudziestowieczny.

Bardzo dziękuję za pomoc!

Przymiotniki złożone z członów nierównorzędnych znaczeniowo, tzn. takie, w których główne znaczenie zawarte jest w członie drugim, natomiast człon pierwszy określa bliżej to znaczenie, pisze się łącznie. Forma wczesnodwudziestowieczny jest poprawna pod względem zapisu.

Adam Wolański