wczesnokwitnący

Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie. Jak napisać: wczesnokwitnące drzewa czy wczesno kwitnące drzewa? Z góry dziękuję za odpowiedź i uzasadnienie.
Ponieważ nie ma przysłówka wczesno (jest tylko wcześnie), nie ma Pani innego wyjścia niż zastosować pisownię łączną. Można by też napisać wcześnie kwitnące drzewa, ale takie sformułowanie brzmi jak doraźne zestawienie wyrazowe, podczas gdy wczesnokwitnące drzewa sprawiają wrażenie terminu fachowego.
Mirosław Bańko