we czwórkę, w czterech, całą czwórką

Szanowni Państwo,
bardzo proszę rozwiać moje wątpliwości dotyczące poprawności poniżej podanych przykładów. Czy formy we czwórkę, we czterech, całą czwórką są poprawne i możemy używać ich wymiennie?
Łączę wyrazy szacunku
i serdecznie dziękuję Państwu za pomoc.
Dorota Fater
W takim znaczeniu, jakie zapewne ma Pani na myśli, wymienione formy są prawie równoważne. We czterech odnosi sie jednak do grupy mężczyzn, a we czwórkę i całą czwórką – niekoniecznie.
Mirosław Bańko, PWN