węglarnia

Dzień dobry,
Usiłuję się dowiedzieć, jak nazywa się miejsce, w którym jest składowany węgiel. Czy jest to węglownia, czy też może węglarnia? Żaden z podanych wyrazów nie znajduje się w słowniku PWN, nie ma ich również w encyklopedii. W Internecie pojawia się wyraz węglownia, nie do końca sprecyzowany.
Pozdrawiam serdecznie,
Monika Czerny
Według Słownika języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego węglarnia to pomieszczenie na węgiel przy hucie, kuźni itp., a węglownia to pomieszczenia na paliwo, zwłaszcza węgiel, pod pokładem statku. Węglarnię mamy potwierdzoną też w naszym Korpusie Języka Polskiego: „Na dziedzińcu ruina klasycystycznej węglarni o 7 arkadach (…)” (Przewodnik po Polsce, red. K. Malik, M. Raciborska).
Mirosław Bańko