wiadomości

Szanowni Państwo,
piszę z zapytaniem, czy poprawne jest zdanie: Powtórzenie wiadomości z romantyzmu, czy może poprawna jest jedynie forma Powtórzenie wiadomości o romantyzmie?
Z wyrazami szacunku
Jakub
Ściśle biorąc, podany tytuł nie jest zdaniem, ale nie zmienia to istoty rzeczy. Jego budowa jest poprawna, analogicznie mówimy o wiadomościach z historii lub literatury, por. „Nie zaliczano go do poliglotów, ale budził podziw wśród pływających z nim oficerów upartym dążeniem do nadrabiania wiadomości z historii i literatury polskiej” (Karol Borchardt, Szaman morski).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski