widełki kursów

Szanowni Państwo,
które formy są poprawne: kurs pomiędzy 2500 a 2513 punktów/punktami, pomiędzy 2731 a 2800 punktów/punktami?
Z wyrazami szacunku
Jeżeli chodzi o kontekst typu „Kurs wahał się pomiędzy…”, to należy wybrać formę punktami, wymaganą przez słowo pomiędzy. Wprawdzie słowo to może łączyć się także z biernikiem, ale w innych kontekstach, np. „Proszę wsunąć kopertę między książkę a obrus”.
Osobna sprawa, jak odczytać tak zapisane konstrukcje z liczebnikami. Wskazówki znajdzie Pani w haśle problemowym liczebnik w Nowym/Wielkim słowniku poprawnej polszczyzny PWN.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski