wieczór

Witam serdecznie i proszę o udzielenie mi porady. Jak powinno się prawidłowo powiedzieć: „Przyszedł tego samego wieczoru” czy „…wieczora”? Mam w ręku książkę szanującego się wydawnictwa, w której zawarte są obie formy, stąd mój niepokój.
Dziękuję za odpowiedź.
Gdy chodzi o porę dnia, obie formy są poprawne. Gdy chodzi zaś o spotkanie lub zebranie, to poprawna jest tylko forma wieczoru. Tak więc „Tego wieczora (wieczoru) spotkalismy się z Pawłem Huellem w Klubie Dobrej Książki. Tak uroczego wieczoru autorskiego dawno tu nie było”.
Mirosław Bańko, PWN