wielka litera po dwukropku

Szanowni Państwo,
moje dzisiejsze pytanie jest krótkie: czy po dwukropku pisze się dalej z małej litery, czy raczej z dużej? Dziękuję za odpowiedź!
Z poszanowaniem,
Andrea K.
Tekst po dwukropku zasadniczo piszemy od małej litery. Jeśli jednak będzie to cytat składający się z dwu lub więcej zdań, powinniśmy go pisać od litery wielkiej (cytaty jednozdaniowe możemy rozpoczynać literą małą). Polecam Wielki słownik ortograficzny PWN, który podaje też liczne przykłady.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski