wielkie litery w nazwach urzędów

Dlaczego w sformułowaniu: „Konkurs, objęty patronatem ministra kultury i dziedzictwa narodowego Kazimierza Michała Ujazdowskiego” użyto małej litery? Czy można w tej sytuacji (kiedy pojawia się pełna nazwa i nazwisko) zastosować wielką literę?
Małej litery użyto zgodnie z przepisami ortografii, a więc podany zapis jest prawidłowy. Użycie wielkiej litery jest możliwe, wymaga jednak uważnego przestudiowania wspomnianej zasady, a następnie jej rozumnego zastosowania. W razie wątpliwości najlepiej pisać małymi literami.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski