wielkowsianie

Szanowni Państwo,
mam problem z odmianą nazwy miejscowości Wielka Wieś. Jeśli chodzi o przymiotnik, to domyślam się, iż będzie to wielowiejski bądź wielkowiejski. W przypadku mieszkańców będą to: wielkowsianin i wielkowsianka. Chciałabym również upewnić się, czy zaproponowana przeze mnie odmiana tego rzeczownika rodzaju męskiego w liczbie mnogiej jest prawidłowa. M. wielkowsianie, D. wielkowsian, C. wielkowsianom, B. wielkowsian, N. wielkowsianami, Ms. wielkowsianach, W. wielkowsianie.
Będę wdzięczna za Państwa pomoc.
Z podanych przymiotników lepiej wybrać wielkowiejski, bo wielowiejski będzie kojarzony z nazwą Wielowieś (mamy w Polsce 11 miejscowości o tej nazwie, Wielkich Wsi jest natomiast 16). Mieszkańcy Wielkiej Wsi śmiało mogą nazywać się wielkowsianami, a odmiana przedstawiona w pytaniu jest prawidłowa.
Jan Grzenia