wielokropek na początku zdania

Witam.
Czy jeśli stawiamy wielokropek na początku zdania lub np. nagłówka, to powinien być on bezpośrednio przed wyrazem, czy powinna być po nim spacja? Słowem: …wyraz czy … wyraz?
Dziękuję i pozdrawiam.
Anna
Wielokropek stawia się bez odstępu po jakimś wyrazie, a po tym znaku należy umieścić spację. Wypadek opisany przez Panią (wystąpienie na początku zdania) jest nietypowy, więc nasze przepisy interpunkcyjne go nie przewidują. Zresztą – jak sądzę – wielokropek w takiej pozycji wystąpi głównie w tekstach o nacechowaniu uczuciowym, bo w ten sposób można oznaczać tylko emocje mówiącego. Najlepiej będzie i w tym wypadku postawić spację po wielokropku, a z konieczności również przed nim. Oczywiście gdy chcemy oznaczyć skrócenie cytowanej wypowiedzi, umieścimy wielokropek w nawiasie.
Jan Grzenia
    Jestem od wielu lat redaktorem książek i nie mogę się zgodzić z opinią, że „najlepiej będzie […] postawić spację po wielokropku\'\'. Zawsze mnie uczono, że w tekstach drukowanych oprócz norm językowych obowiązują też poligraficzne, a jedna z nich mówi, że wielokropka na początku zdania nie oddziela się spacją od słowa po nim. Ma to miejsce na ogół (a może tylko) w dialogach, gdy wielokropek sygnalizuje zwykle dopowiedzenie.
    Bożena
    O inicjalnym wielokropku wypowiadał się już u nas Adam Wolański w poradzie pt. wielokropek w dialogach. Zajął w niej takie stanowisko jak Pani. To samo zresztą napisał wcześniej w Edycji tekstów (PWN, 2008, s. 335-336). Być może w odpowiedzi, którą Pani zakwestionowała, Jan Grzenia miał na myśli jakieś inne użycie wielokropka.
    Red.